Telèfon: 936661869. Carrer Constitució, 3 08980 Sant Feliu de Llobregat.      
 
 
 
Inici arrow Galeria Multimèdia arrow Recull d'activitats arrow Batxillerat
Imprimir a/e
imagen.png

Recull d'activitats curs 20-21


Els mostrem un recull de les activitats del dia a dia que tenen lloc a la nostra escola en les diferents etapes. Poden seguir-les al nostre instagram: https://www.instagram.com/vergesalut/
Treball de recerca batxillerat: Túnel de vent i Mòdul bluetooth d'arduino
tunel_de_viento_3_tr_2020-2021.png Un alumne de Treball de Recerca de 1r de Batxillerat ha realitzat el muntatge d'un túnel de vent 💨🌬

Amb això aconseguirà estudiar la dinàmica de diferents objectes i vehicles en miniatura.

#virsa💚ambtu #vergesalut #batxillerat #treballderecerca #tecnologia #batxillerattecnològic


Cliqueu sobre la imatgescreenshot_2021-06-27_at_21-08-45_escola_verge_de_la_salut__vergesalut__fotos_y_vdeos_de_instagram.png Els alumnes de TR de Batxillerat continuen treballant!

L'autor d'aquest treball fa pràctiques amb el mòdul Bluetooth d'arduino. A partir d'aquest mòdul i el mòbil controla els leds. Les aplicacions les ha creat ell👏🏼👏🏼

L'objectiu final del TR serà crear una aplicació que controli via bluetooth el moviment d'un cotxe🚘

#vergesalut #virsa💚ambtu #treballderecerca


Cliqueu sobre la imatge
 
1r de Batxillerat tecnològic: Bobina que va dissenyar Nikola Tesla
screenshot_2021-06-07_at_02-47-05_escola_verge_de_la_salut__vergesalut__fotos_y_vdeos_de_instagram.png A 1r de Batxillerat tecnològic un alumne ha aconseguit construir una versió en miniatura del disseny original de la Bobina que va dissenyar Nikola Tesla al 1891. Aquesta bobina permet transmetre electricitat a una certa distància mitjançant el fenomen de la inducció magnètica. El resultat és l’encesa d’una bombeta de baix consum sense fil💡

#virsa💚ambtu #vergesalut #batxillerat #batxillerattecnològic #tecnologia #qualitat

Cliqueu sobre la imatge
 
Geografia 2n curs de Batxillerat social: Exposició sobre els objectius de desenvolupament sostenible de l'ONU
screenshot_2021-05-12_escola_verge_de_la_salut__vergesalut__fotos_y_vdeos_de_instagram2.png A Geografia de 2n BAT hem preparat una exposició a partir del treball dels objectius de desenvolupament sostenible de l’ONU.

Per aconseguir aquestes metes hi hem de col·laborar tots: governs, sector privat, societat i persones com tots nosaltres!

#virsa💚ambtu #vergesalut #batxilleratVIRSA #geografia #batxilleratsocial #2nbatxillerat #ODS
 
 Ciències de la Terra i del Medi Ambient del Batxillerat Científic
screenshot_2021-05-07_escola_verge_de_la_salut__vergesalut__fotos_y_vdeos_de_instagram1.png A la matèria de Ciències de la Terra i del Medi Ambient del Batxillerat Científic, les alumnes de 1r BAT han après a identificar, descriure, seqüenciar roques sedimentàries estratificades i interpretar columnes estratigràfiques. 🪨🗻

#virsa💚ambtu #vergesalut #batxilleratVIRSA #CTMAbatxilleratcientífic #viscalageologia #estratigrafia

Cliqueu sobre la imatge
 
 Literatura catalana al Batxillerat humanístic.
A l’assignatura de Literatura catalana del Batxillerat Humanístic, en Gerard Argudo Fernández, antic alumne de l’escola i estudiant de quart any de la carrera d’Estudis Literaris de la UB, ens ha parlat sobre feminisme, Virginia Woolf, Simone de Beauvoir, Jacques Derrida, Hélène Cixous, Foucault i la deconstrucció.

screenshot_2021-05-07_escola_verge_de_la_salut__vergesalut__fotos_y_vdeos_de_instagram.png Des de la literatura i les humanitats tractem temes de la màxima actualitat i que ens col·loquen davant dels reptes més difícils de la nostra societat: qui som i com ens identifiquem? Som el que nosaltres decidim ser o hi ha factors, múltiples, que ens construeixen com a individus?

#vergesalut #virsa💚ambtu ##batxillerat #humanístic #qualitat

Cliqueu sobre la imatge
 
 Història de l'art 2n de Batxillerat: Món artístic
screenshot_2021-04-30_escola_verge_de_la_salut__vergesalut__fotos_y_vdeos_de_instagram11.png L'alumnat d'art de 2n de Batxillerat s'endinsa en el món artístic a través del muntatge d'aquestes obres🖼

#vergesalut #virsa💚ambtu #art #històriadelart #2batxillerat #humanitats #itinerarihumanístic #itinerarisocial #qualitat


Cliqueu sobre la imatge
 
 Batxillerat científic: Valoració àcid-base al laboratori
screenshot_2021-04-23_escola_verge_de_la_salut__vergesalut__fotos_y_vdeos_de_instagram7.png L’alumnat del batxillerat científic 🧬 hem anat al laboratori per realitzar una valoració àcid-base i així posar en pràctica els nostres coneixements sobre química.

#virsa💚ambtu #vergesalut #quimicamola #batxillerat #ciències #qualitat


Cliqueu sobre la imatge

 
Batxillerat humanístic: traducció de textos de més de 2000 anys d'antiguitat.
screenshot_2021-04-15_escola_verge_de_la_salut__vergesalut__fotos_y_vdeos_de_instagram.png L’alumnat del Batxillerat humanístic 🏛 s’afronta a la traducció de textos de més de 2.000 anys d’antiguitat, com el famós discurs de Ciceró pronunciat al Senat el 62 a.C. contra Catilina, que havia intentat fer un cop d’estat.

A partir del text ens podem plantejar fins a quin punt els polítics poden abusar de la nostra paciència.

#virsa💚ambtu #vergesalut #humanitat #llatí #traducció #qualitat #Batxillerat #itinerarihumanístic
#batxilleratVIRSA


Cliqueu sobre la imatge
 
 Recull d'activitats 2n de Batxillerat: Història de l'Art
screenshot_2021-03-22_escola_verge_de_la_salut__vergesalut__fotos_y_vdeos_de_instagram4.png A la classe d'Història de l'Art de 2n de Batxillerat hem comparat dos grans mestres de la pintura: Diego Velázquez i Pablo Picasso.

Aquí en teniu la mostra, Las Meninas originals i alguna de les més de 50 versions que Picasso va fer del famós quadre de Velázquez.
 
També hem aprofitat l'avinentesa per comentar el Guernica, el famós llenç que denuncia la barbàrie de la Guerra Civil.

#vergesalut #virsa💚ambtu #art #històriadelart #2batxillerat #humanitats

Cliqueu sobre la imatge
 
 Participem en la competició HP Codewars
screenshot_2021-03-06_escola_verge_de_la_salut__vergesalut__fotos_y_vdeos_de_instagram.png screenshot_2021-03-06_escola_verge_de_la_salut__vergesalut__fotos_y_vdeos_de_instagram1.png
 
Avui (05/03/2021) dos equips de la nostra escola, un de 4t ESO i un de 2n de Batxillerat, estan participant en l'emocionant i reconeguda competició de programació HP Codewars Barcelona (edició virtual) 💻🕹💡
MOLTA SORT!

➡️A la nostra escola promovem l’excel·lència del nostre alumnat

#vergesalut #virsa💚ambtu #programació #hpcodewars #excel·lència #eso #bat #tecnologia

Cliqueu sobre la imatge
 
 
Xarxes    Socials
 twitter_verd_2.png  facebook_2_verd.png
 instagram_verd_2.png  Seguiu-nos
principisvirsa_2025.png